pościel dla niemowląt

Idealna pościel dla malucha

Gdy kompletujemy wyprawkę dla niemowlaka, pościel niemowlęca jest jednym z elementów wyposażenia pokoju, w który musimy się zaopatrzyć. Zadbajmy o to, by była wykonana z najwyższej jakości materiałów – takich, które nie przegrzeją dziecka, nie będą powodowały szybkiego namnażania się bakterii i roztoczy, a w dotyku będzie miła, mięciutka i delikatna.

Pościel niemowlęca do łóżeczka powinna także ładnie wyglądać – dziś w dobrych sklepach z tekstyliami dziecięcymi znajdziemy wspaniałe modele kołderek, poduszek i ochraniaczy na łóżeczko, wyszywanych w bajkowe wzory, kolorowych i stwarzających dla dziecka poczucie bezpieczeństwa.

Musimy też pamiętać o tym, jakie kryteria są najistotniejsze w kwestii dziecięcych tekstyliów, gdy chcemy kupić pościel do łóżeczka jako prezent dla świeżo upieczonych rodziców. Kupmy taki prezent w porządnym sklepie, posiadającym specjalne certyfikaty uznania dla jakości ich wyrobów. Najlepiej, by tkaniny, z którymi stykać się będzie maleństwo były wykonane z tworzyw hypoalergicznych, miękkich i bezpiecznych, a jednocześnie praktycznych. Szalenie ważne jest, by kocyki i pozostałe elementy pościeli nie miały wypadających nitek, ani by nie odpadały z nich fragmenty futerka. To dlatego, by dziecko nie połykało włosia kocyka czy kołderki, gdy będzie próbowało włożyć je do buzi – a to z pewnością będzie miało miejsce prędzej czy później.

Kupno pościeli dziecięcej jest wyzwaniem o wiele trudniejszym niż w przypadku pościeli dla dorosłych – na szczęście dziś są dobre sklepy dziecięce – Senna Sówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *