nowe mieszkania

Kupno mieszkania w Krakowie

Kraków jest jednym z najatrakcyjniejszych i najszybciej rozwijających się miast Polski, do którego co roku przybywają tysiące młodych ludzi, aby rozpocząć tam studia, a potem znaleźć pracę. To powoduje, że istnieje duże zapotrzebowania na nowe mieszkania w Krakowie, które wyrastają tam niemal jak grzyby po deszczu.

Inwestycje mieszkaniowe są tak liczne, że wybór mieszkania nie jest prostą sprawą. Wystarczy zajrzeć na https://www.taniemieszkania.pl/krakow żeby odnaleźć liczne oferty mieszkań zlokalizowanych w Krakowie.

Tym bardziej, że jest to spory wydatek i trzeba właściwie ocenić swoje zdolności finansowe, aby nie zadłużyć się ponad własne możliwości. Większość młodych ludzi, którzy rozpoczynają dopiero swoją karierę, nie dysponują dużymi środkami, dlatego chcąc nabyć mieszkanie muszą korzystać z kredytu. Wobec czego rodzi się pytanie czy warto kupić większy lokal i narażać się na dłuższy okres spłacania kredytu, czy może jednak lepsze jest mieszkanie „ciasne ale własne”.

Pewne jest to, że spora część dwudziesto- czy trzydziestolatków woli kupić własne mieszkanie, niż wynajmować latami cudzy lokal. Uważają oni, że lepiej jest płacić raty kredytu, aby mieć mieszkanie na własność, niż płacić czynsz i być zdanym na łaskę wynajmującego. Zakup mieszkania jest traktowana jako inwestycja w przyszłość własną oraz swoich dzieci. Ceny nieruchomości z roku na rok rosną, także własne mieszkanie można w ewentualnym razie sprzedać.

Kupno mieszkania jest też łatwiejsze niż wybudowanie domu. Tym bardziej, iż współczesny model rodziny 2+1 sprawia, że często nie ma sensu budować dużego domu, jeżeli możemy kupić piękne, ale mniejsze mieszkanie. Z tych powodów rynek mieszkaniowy rozwija się prężnie i nadal będzie się rozwijał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *