Oszczędności a urządzanie mieszkania

Wyposażenie mieszkania we wszelkie potrzebnie sprzęty jest kosztowną inwestycją. Wiedzą to doskonale młodzi ludzie, którzy dopiero co stali się właścicielami własnego M. Kupno nowego mieszkania, najczęściej na kredyt, to wielki wydatek, który nie pozwala raczej już na wyposażenie wnętrza tak jakbyśmy to sobie wymarzli. Jak jednak możemy stosunkowo niewielkim kosztem urządzić swoje mieszkanie w sposób elegancki i ładny?

Wystarczy tylko poznać kilka miejsc, poszukać w sieci i użyć kreatywności. Zamiast kupować drogie meble z drewna wybierzmy inne – również drewnienie, ale wykonane z mniej kosztownych materiałów. Lepiej zainwestować bowiem w meble na wymiar wykonane z nieco słabszego i mniej szlachetnego drewna niż kupować tanie meble w sklepach sieciowych. Plastik i materiał nie będzie przecież wyglądał dobrze.

Nie oszczędzajmy również na tak ważnych rzeczach jak materace – dobry sen jest wiele wart, dlatego to jedna z niewielu rzeczy na której nie powinniśmy żałować pieniędzy. Jeśli nie chcemy kupować tych z najwyższej półki wybierzmy taki, który wykonany jest z doskonałych materiałów i mieści się w średnim przedziale cenowym. Często lepiej materac kupić w sieci: te same produkty w sklepie internetowym i w salonie meblowym mogą mieć ceny różniące się nawet kilkukrotnie! Sieć to kopalnia tańszych zamienników, które doskonale nadadzą się do wyposażenia naszego domu. Bardzo popularne są obecnie lampy nowoczesne, które maja bardzo ciekawe wzornictwo. Mamy więc lampy kryształowe imitujące te barokowe, lampy ideal lux wyposażone w złote i srebrne elementy  czy lampy wiszące które imitują te sprzed kilku dekad. Czy warto wydawać krocie na takie designerskie sprzęty? W tym przypadku płacimy w zasadzie wyłącznie za wygląd – lepiej wydać mniej ale kupić produkty nieco mniej atrakcyjne, ale świecące jasnym, przyjemnym światłem.

Nowoczesne rozwiązania dla domów są bardzo wygodne, lecz możemy spotkać się z nimi rzadko. Jednym z takich rozwiązań jest  system centralnego odkurzania (www.variovac-polska.pl), który pozwala na komfortowe sprzątanie. Gniazda ssące umieszczone w każdym pomieszczeniu oraz odkurzacz centralny pozwalają sprzątać w każdym pokoju niezależnie: bez potrzeby przenoszenia odkurzacza. To jednak dość drogie rozwiązanie, na które trzeba poczekać. Oszczędzanie przy urządzaniu domu raczej nigdy nie jest wskazane – jednak gdy nie mamy innego wyjścia, lepiej już oszczędzać na dodatkach. Sprzęt AGD i RTV nie powinien być z najniższej półki – jednak nie kupujmy tych najdroższych. Może się okazać, że zepsują się po takim samym okresie jak ich tańszy odpowiednik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *