remont i wykończenie wnętrz

Remontujemy nasze wnętrza

Remont w domu jest jedną z bardziej nielubianych czynności jakie musimy wypełnić co jakiś czas. Najczęściej ograniczamy się do malowania ścian, które zakurzone i zabrudzone są szczególnie mocno w miastach i w blokach z centralnym ogrzewaniem. Znacznie rzadziej decydujemy się natomiast na wymianę mebli, całego wystroju czy cyklinowanie podłogi. Czasem w naszych domach znajdzie się jakiś zabytkowy sprzęt, który mógłby równie dobrze trafić do muzeum. Dlaczego zwlekamy? Oczywiście chodzi tu o pieniądze. Są jednak takie sprzęty, na które nie powinniśmy żałować pieniędzy, gdyż za nasze sknerstwo zapłacić możemy podwójnie.

Najbardziej oczywiste są tu meble na wymiar. Kupienie mebli zbyt tanich wykonanych z lichej sklejki nie wyjdzie nam na dobre – może okazać się, że nowe łóżko trzeba będzie kupić już po kilku, kilkunastu miesiącach. Zainwestujmy w meble z drewna które służyć nam będą przez lata. Nie warto również skąpić na komforcie naszego snu:  nieodpowiednie materace to najgorszy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Nie oznacza to wcale, że musimy kupować materac za kilka sporych tysięcy – wystarczy ten w średniej cenie, który będzie wykonany z odpowiednich materiałów. Nie powinniśmy również pomijać kwestii oświetlenia.

Nasze lampy wiszące odziedziczone jeszcze po dziadkach wcale nie muszą wyglądać korzystnie. Dodatkowo dobrze dobrana lampa może zaoszczędzić nam spora część budżetu jak również poprawić komfort życia i mieszkania. Dobierajmy przede wszystkim lampy zgodnie z ich przeznaczeniem i funkcją. Lampy kryształowe znakomicie sprawdzą się w salonie – warto jednak wybierać te, które dają jasne światło. Jeśli chcemy zaoszczędzić i sprawić, że nasz remont w przyszłości zaowocuje oszczędnościami kupmy lampy ledowe – te znakomite, nowoczesne lampy pozwalają zaoszczędzić energię elektryczną a użyte jako  oczka sufitowe sprawią, że kuchnia czy korytarz nabiorą nowego wyrazu. Bo choć oświetlenie nie jest najtańszym elementem wyposażenia, musimy liczyć się z tym, że to bardzo istotny fragment otoczenia. Lampy nowoczesne mogą dziś służyć jako lampy łazienkowe jak i te do ozdoby pokoju. Pamiętajmy jednak o tym, że lampa ma przede wszystkim dawać jasne światło – zwłaszcza w miejscu pracy.

Remont jest konieczny do przeprowadzenia systematycznie, gdy mamy dzieci: nie chodzi tylko o to, że szybciej zużywają one sprzęty i brudzą ściany, ale przede wszystkim rosną: należy więc co jakiś czas dopasować otoczenie do ich wzrostu i wieku. Wymiana mebli – szczególnie biurka i krzesła oraz dostosowanie światła to przecież inwestycja w przyszłe zdrowie naszej pociechy.

REKLAMA: Interesuje Cię wykończenie wnętrz Kraków? Zajrzyj na litbud.pl

fot. Alan L. at flickr.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *