tablica edukacyjna

Rodzaje tablic edukacyjnych dla dzieci

We wczesnym rozwoju dziecka w pierwszych latach jego życia bardzo dużą rolę odgrywają zabawki edukacyjne. Aby wspomóc zdobywanie nauki przez dzieci wielu rodziców wybiera więc ten typ zabawek dla swojej pociechy. Jednymi z takich akcesoriów są tablice edukacyjne dla dzieci, występujące w wielu różnych rodzajach.

Nazwa „tablica edukacyjna” wcale nie określa grupy produktów tak łatwo, jak moglibyśmy się spodziewać. W sklepach można bowiem znaleźć stojące tablice do rysowania lub pisania, które można powiesić też na ścianach, ale również niewielkie tablice magnetyczne, umożliwiające rysowanie i stemplowanie za pomocą dołączonych akcesoriów. Te drugie są jednak mniej popularne, jako że niosą mniejszą wartość edukacyjną i wiele maluchów szybko się nimi nudzi. Tablice stojące są z kolei bardziej uniwersalne i mogą służyć dziecku na wiele różnych sposobów. Za pomocą kredy lub markerów – w zależności od typu tablicy – pociecha może rysować, malować i zapisywać ważne notatki.

Niektóre tego typu tablice również są magnetyczne, co z kolei oznacza, że dziecko może wygodnie ozdobić ją ulubionymi magnesami. Na tablicach edukacyjnych tego typu mogą być układane również magnetyczne puzzle dziecięce. Różnorodność funkcji tablicy pobudza kreatywność malucha i pozwala na ciekawą zabawę samemu, z rodzicami lub rodzeństwem. Ponadto nawet jeśli dziecko nieco podrośnie, tablica wciąż może mu aktywnie służyć w rozwoju. Świetnie sprawdza się do nauki, zapisywania ważnych terminów, takich jak sprawdziany czy dzień urodzin koleżanki. Ze względu na to tablice edukacyjne dla dzieci są często wybieraną zabawką.