Solidne sprzęty i czysty dom

Odpowiednia pielęgnacja sprzętów jakie znajdują się w naszym domu i otoczeniu to nie tylko troska o zachowanie porządku, ale także gwarancja przedłużenia ich życia! Zaniedbanie wynikające z roztargnienia czy lenistwa może szybko skutkować tym, że zaistnieje konieczność pożegnania się z naszymi sprzętami. Bardzo często możemy spotkać się z problemem dotykającym meble z drewnaobecność insektów niszczących delikatna strukturę drewna. Skąd wynika ten problem?

Być może bele były już zarażone w momencie, gdy je kupowaliśmy. Dziś nie zdarza się to często, gdyż sposoby impregnacji drewna są znacznie bardziej efektywne. Jeśli jednak słyszymy uporczywe skrobanie – możemy być pewni, że nasza babcina komoda nie jest zdrowa.

Gdy kupujemy nowe meble na wymiar musimy dokładnie obejrzeć jakość ich wykonania już po zamontowaniu. Może się bowiem okazać, że gdzieś kryją się niedociągnięcia, które  w przyszłości skutkować będą szybkim zniszczeniem. Warto dbać również o materace – regularne odkurzanie i pranie zewnętrznej powłoki zachowa je w dobrym stanie przez długi czas – my będziemy mogli spać spokojnie. W materacach gromadzi się kurz i martwy naskórek, który jest znakomitą pożywką dla roztoczy. Te niewielkie stworzenia całymi setkami siedzą w naszych materacach i powodują alergie i uczulenia.

Dbając o dom nie zapominajmy o czyszczeniu lamp i żyrandoli. Lampy wiszące są zazwyczaj jednym z bardziej zakurzonych i brudnych przedmiotów w domu – po prostu zapominamy o jego odkurzaniu, a kurz zgromadzony na lampach sypie się i wypełnia powietrze. Czyszczenie takich sprzętów jak lampy kryształowe powinno odbywać się raz w tygodniu – dokładna ich pielęgnacja raz w miesiącu. Znakomite są lampy ledowe, które dają wiele światła przy jednoczesnym oszczędzaniu przestrzeni. Dbajmy również o  lampy łazienkowe – te powinniśmy kupować specjalnie z myślą o tym pomieszczeniu. Odpowiednie oprawki powinny chronić żarówki przed działaniem wody i zabezpieczać przed warunkami jakie panują w tym pomieszczeniu.

Porządek nie służy jedynie względom estetycznym, ale przede wszystkim naszemu zdrowiu i długości życia naszych sprzętów. Dywany, kuchenki czy okapy nie lubią przecież zbyt długiego zwlekania z ich czyszczeniem. Na szczęście dziś możemy już dostać środki, które pozwolą na szybkie i efektywne sprzątanie. Jedną z takich nowinek jest odkurzacz centralny Variovac, umożliwiający sprzątanie przez potrzeby przenoszenia odkurzacza. Odkurzacz centralny i gniazda ssące umieszczone w każdym pokoju pozwalają na sprzątanie szybkie, efektywne i bez przemęczeń. Zdrowy czysty dom oraz solidne jego wyposażenie to jedne z najważniejszych cech jakie chcielibyśmy powiedzieć  o swoim własnym gnieździe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *