sprowadzanie zwłok z zagranicy

Sprowadzenie zwłok z zagranicy

Sprowadzanie zwłok z zagranicy to nie lada wyzwanie dla pracowników zakładów pogrzebowych. Trzeba dopełnić mnóstwa formalności, nawiązać odpowiednie kontakty z zagranicznymi urzędami.

Osoba, która na co dzień nie ma z tym do czynienia na pewno nie będzie orientowała się w tego typu sprawach. Dlatego właśnie zakład pogrzebowy stara się pomóc bliskim, którzy swoich krewnych chcą pochować na ojczystej ziemi. Przede wszystkim międzynarodowy transport zmarłych musi odbywać się w jak najbardziej sterylnych warunkach, nie ważne czy trumna przybędzie do nas autem, czy jednak samolotem.

Trzeba zapewnić całkowitą ochronę przed wszelkimi wirusami, które można tak łatwo sprowadzić z innego kraju. Co jednak jest najważniejsze to taki transport musi odbywać się przy zachowaniu zasad poszanowania ciała i dbałości o odpowiednie warunki transportu. Karawany muszą być przystosowane do dalekiej drogi. Pracownicy zakładów posiadają odzież jednorazowego użytku oraz środki do dezynfekcji. Wszystko musi zostać odpowiednio zabezpieczone. Koszt takiego transportu ustalany jest indywidualnie z każdym klientem, po zapoznaniu się dokładnie ze zleceniem.

W przypadku, kiedy nasz bliski umrze za granicą pojawia się w naszych głowach mnóstwo pytań. Warto udać się do takich zakładów pogrzebowych, które działają na terenie największych miast,a na rozmowę abyśmy wiedzieli co dokładnie mamy czynić w takim przypadku. Ktoś może chcieć wiedzieć, czy lepiej zdecydować się na kremację czy jednak pozostać przy trumnie. Pracownicy na pewno udzielą nam treściwych odpowiedzi na każde, nawet najtrudniejsze pytanie a my będziemy wiedzieć jak dokładnie wszystko załatwić krok po kroku. Śmierć bliskich to nie jest łatwy temat dla nikogo.

Zobacz też: Sprowadzanie zwłok z zagranicy | Epitafium-przewozy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *