Urządzamy mieszkanie – profesjonalnie

Urządzając własny dom albo mieszkanie musimy dokładnie przemyśleć czego potrzebujemy, jakie mamy oczekiwania i w jakim wnętrzu czulibyśmy się dobrze. Ostatnio bardzo popularne staje się korzystanie z usług profesjonalnych projektantów wnętrz. Zwłaszcza, że ich usługi wcale nie są takie drogie. Od czego powinniśmy zacząć współpracę z projektantem? Przede wszystkim od wyartykułowania swoich potrzeb. Oczywiście są osoby, które raczej nie mają bardzo ściśle określonych potrzeb – tu zdają się na projektanta. Znakomite możliwości dają dziś możliwości wizualizacji projektów.

Taka wizualizacja dokładnie odda nam wygląd pomieszczenia po wykończeniu z uwzględnieniem takich szczegółów jak konkretne  lampy do łazienki, rodzaj paspartu (nielsen.com.pl) na ścianie. Pozwala to swobodnie zmieniać elementy kompozycji i dopasowywać je do własnych potrzeb. To jakie meble drewniane znajda się u nas w salonie zależy wyłącznie od nas. Projektant może doradzić nam jaki kolor ścian dobrać czy jaki rodzaj mebli – może również wykonać całość pracy włącznie z zakupem wyposażenia mieszkania.

Oczywiście wiele osób woli robić to na własną rękę myśląc, że więcej na tym zaoszczędzi. Jednak architekci bardzo często mają bardzo dobre układy ze sklepami meblarskimi czy hurtowniami. Dlatego często mogą zaoferować nam bardzo atrakcyjną ofertę. Jednak zawsze warto sprawdzać i monitorować ceny na własną rękę. Dużą popularnością cieszy się również zakup mebli unikatowych – nie zawsze są one bardzo drogie. Czasem takie perełki znajdziemy w meblowych outletach czy nawet w komisach meblowych, które oferują naprawdę bardzo duży wybór różnorodnych mebli. Jeśli mamy takie produkty na oku, warto wspomnieć o tym projektantowi – być może on ma również swoje ulubione meblowe second handy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *