medyczna marihuana

Wykorzystanie konopi w medycynie i kosmetologii

Kosmetyki konopne są bardzo dobre i polecane dla zdrowia oraz ładnego wyglądu skóry twarzy i ciała. Jest to w pełni naturalne rozwiązanie na problemy różnego rodzaju. Ta niesamowita roślina o wszechstronnym zastosowaniu jest wykorzystywana przez człowieka już od 10 tysięcy lat. Lecznicze zastosowanie konopi obecnie owiane jest kontrowersją, ale w istocie ma zbawienny wpływ na kondycję zdrowotną ludzkiego organizmu.

Dzięki pozytywnym opiniom pochodzącym z badań i doświadczeń naukowych przekonuje się do nich i sięga po nie coraz więcej osób. Warto wiedzieć, że pojęcie leczniczej konopi i medycznej marihuany jest tym samym i nie należy ich rozróżniać. Kosmetyki konopne jak i medyczna marihuana mają wiele zastosowań i wpływają pozytywnie na wiele zaburzeń. Są to między innymi: leczenie owrzodzeń, ran i oparzeń. Popularne jest również zastosowanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwnowotworowe, przeciwwymiotne, przeciwskurczowe. Choroby, w których leczeniu może pomóc medyczna marihuana to: rak, padaczka, stwardnienie rozsiane, migrena, osteoporoza, autyzm, nerwica, psychoza, bezsenność, cukrzyca drugiego typu, zespół zaburzeń tarczycy Hashimoto, toczeń, neurodegeneracyjna choroba Alzheimera czy Parkinsona.

Mnogość tych chorób wskazuje jak szerokie jest zastosowanie konopi w medycynie. W kosmetyce natomiast kosmetyki konopne: maści, krem z konopi, odżywki czy olej konopny mają właściwości odżywiające, nawilżające i kojące. Nie dziwi więc, że konopia jest wykorzystywana coraz częściej jako składnik nie tylko leków ale i kosmetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *