pokój dla dziecka

Wyprawka dla noworodka

Wyprawka dla noworodka to sprawa, która spędza sen z powiek większości młodych, niedoświadczonych rodziców. Bo w zasadzie to skąd wiedzieć czego potrzebuje taki malutki człowieczek. Firmy dziecięce też nie pomagają zarzucając rodziców różnorodnymi produktami.

Ekspres do mleka?
Wanienka z bąbelkami?
Poza takimi wymysłami istnieje też wiele filozofii na temat tego jak wychowywać maluszka.
Podawać smoczek czy nie?
Nosidełko, czy rzeczywiście szkodzi niemowlakowi?

Wśród tylu różnych podejść i sprzecznych informacji trzeba wyróżnić to bez czego obejść się nie można, a więc zastanów się gdzie będzie spało Twoje dziecko (łóżeczko, kołyska, kosz Mojżesza czy może zdecydujesz się na spanie z maluszkiem). Niezależnie od wyboru przyda się prześcieradło i kołdra do łóżeczka, poduszka to sprawa dyskusyjna. Kolejna ważna rzecz to miejsce do kąpania, potem zastanów się, które z dostępnych rozwiązań będzie najlepsze dla Twojego dzieciątka (wiadro, wanienka czy komoda kąpielowa).

Tutaj konieczne będą ręczniki z kapturkiem (minimum dwa) i kosmetyki do kąpieli. Nad sposobem karmienia też warto się zastanowić wcześniej, jednak nawet jeżeli zdecydujesz się na karmienie piersią, warto w pogotowiu mieć butelkę ze smoczkiem, który nie zaburza procesu ssania – czasem pojawiają się przeciwności losu uniemożliwiające naturalne karmienie i wtedy lepiej mieć pod ręką dobry produkt niż na szybko kupować byle jaką butelkę.
Poza tymi aspektami na pewno nie obejdziesz się bez pieluch tetrowych, pampersów, ubranek (na początku nie kupuj wymyślnych sukienek- proste bodziaki i pajacyki wystarczą) oraz wózka. Powodzenia!

Zobacz: kołdra do łóżeczka | Senna-sówka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *